A vízparti növényzet visszavágása, fák felnyírása során munkatársaink fokozott figyelmet fordítanak az élővilág védelmére, kizárólag a horgászatot akadályozó, illetve balesetveszélyes növényi részek kerülnek eltávolításra és összegyűjtésre. E mellett átvizsgálásra és szükség esetén javításra kerülnek a saját, vagy pályázati forrásból kiépített kültéri elemek, padok, beülők, szalonnasütők, valamint kollégáik felülvizsgálják a vízterületek haltelepítéskor igénybe vett partszakaszait is.
Az elmúlt időszakban a Magyarszecsődi, a Pinkamindszenti, a Csánigi, a Gersekaráti tavak, a Vasvári, és Nagypiriti-tó mentén dolgoztak a szövetség halászati őrei, önkéntesei.
Sajnos már a karbantartási munkák első szakaszában látható, hogy vizeink környezetét nem csak a horgászatnak nem hódolók, hanem horgászaink egy része sem tiszteli.
A nagy mennyiségű, „horgászathoz nem köthető” hulladék mellett pecásaink egy része is „gondoskodik” róla, hogy az összegyűjtendő hulladékba csalis-doboz, etető-anyagos zacskó, stb. is megtalálható. Szomorúan tapasztaljuk, hogy a vízparti szalonna sütőket sokan hulladékgyűjtőnek tekintik, ezúton is kérünk mindenkit, hogy ne helyezzenek hulladékot el ott.
Ismételten felhívjuk horgászaink figyelmét, hogy Szövetségük hatályos horgászrendje alapján, szemetes helyen horgászni, illetve vízpartjainkon hulladékot hagyni tilos, mely szabályok megszegőitől halőreink visszavonhatják a horgászatra jogosító területi jegyet.
Tisztelettel kérjük a vízpartokat látogató kirándulókat és horgászainkat, hogy a természetben való kulturált viselkedés „aranyszabályaként” a magukkal vitt hulladékot szíveskedjenek haza is vinni magukkal és/vagy hulladékgyűjtőben elhelyezni!