Tízezer kis kősüllő került teleptésre a Rába folyó vasi szakaszán
Az őshonos halfajok folyamatos telepítése Szövetségünk kiemelt célja. A megszokott halfajok mellett - a beszerzési lehetőségek függvényében- igyekszünk ritkaságnak számító halfajokat is telepíteni, így volt ez a tegnapi napon is.
Csütörtökön ismét a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit ZRT. részéről érkezett előnevelt halszállítmány. A Vas Megyei vizekbe szánt, - oxigénnel fújt fóliazsákban és szigetelt kádakban szállított - halak átvételére Sárváron került sor.A telepítések a kősüllő élőhelyi igényeit figyelembe véve, a Rába Sárvártól Rábahídvégig terjedő szakaszán történtek.
Bár a legtöbb horgász állítása szerint könnyedén meg tudja különböztetni a kősüllőt nagyobb rokonától, a halőri tapasztalatok alapján érdemes röviden átismételni a fő eltéréseket a két faj között, annál is inkább, mivel a kősüllőre jellemző határozott csíkozás nem minden esetben alkalmas az elkülönítésre.
A két legalapvetőbb különbség a süllő és a kősüllő között:
-a kősüllő szájzuga nagyjából a szem középvonaláig ér, de a szem hátsó szegélyvonalán nem ér túl soha (a süllőé igen);
-a kifejlett példányoknál a süllőre jellemző ebfogak a kősüllőnél hiányoznak.
Ismételten kérjük T. Horgásztársainkat, hogy horgászatuk során körültekintően járjanak el, és fogás esetén óvatosan szabadítsák meg a horogtól a Rába folyó új lakóit, majd haladéktalanul kíméletesen engedjék vissza a vízbe őket!
Vigyázzunk egymásra és a természetes vizeink értékes halállományára!