Horgászsuli az Elektromosok Sporthorgász Egyesületben
Az idei tanév előtt már nyáron meghirdette az Elektromosok SHE a Horgászsuli programját, melyben idén egy csoportot indítottak. A tavalyi túljelentkezés miatt, az előző tanévben kimaradt gyermekek szüleit értesítették először, lehetőséget adva a gyermek idei részvételére. Végül 9 gyermek jelentkezett, a gyermekek életkora 9-14 év között van, mely így az előző évhez képest kisebb szórást mutat s ezáltal a tanórákon is jobban tudunk együtt dolgozni. Külön öröm, hogy mind a tavalyi, mind az idei évben jelentkezett lány is a kis horgászok közé.- tudtuk meg Farkas Tamástól a Horgászsuli program főszervezőjétől
Az első félévben foglalkozások előre meghirdetett időpontban, szombati napokon délután voltak az egyesület irodájában. Az elméleti anyag alapját a Horgászsuli résztvevőinek ingyenesen biztosított HUNOP Munkafüzet Horgásztanoda programban résztvevő gyermekek részére adta, melyet a foglalkozásokon együtt töltöttünk ki és elméleti hátterét is megbeszéltük, megtanultuk. Az elméleti anyag kiegészítését, a korábbi években felépített tematika alapján kidolgozott saját előadások és saját fogási képanyag, valamint a 2023-ban megjelent Ferincz Árpád-Stanszny Ádám- Dérer István- Urbányi Béla: Magyar Halkönyv c. műve adta.
Az első foglalkozáson ismerkedés, a gyermekek biológiai és horgászati ismereteinek felmérése történt, játékos beszélgetés formájában, valamint a munkafüzetet kezdtük használni.
A következő alkalommal, mivel az idő is kedvezett nekünk, a benti oktatás helyett „halmonitoringot” végeztünk előzetes halőri engedéllyel a Gyöngyös-patak Vérellátó melletti részénél. Már az odavezető úton rengeteg kérdés merült fel a gyermekekben, így a „halmonitoring” gyakorlatát, a kiemelhető halak fajait részletesen megbeszéltük. A helyszínen a gyermekek lelkesen segédkeztek, domolykót és sujtásos küszt sikerült kiemelnünk, melyeket fotózás, megtekintés után vissza is engedtünk a patakba. – mondta el Farkas Tamás
Novemberben a Horgászsuliba rendszeresen visszahívott, minden évben sikert arató, Fekete László, tapasztalt horgász tartott a gyermekeknek „retrópeca” bemutatót. Széles körű gyűjteményét mutatta be részletesen leírva minden egyes bemutatott darabot, legyen az úszó, súly, csali vagy bot. Az egyes régi darabok pedig mindig magukkal hoztak egy kedves történetet, egy régi horgászélményt, melyből a gyermekek sokat tanulhattak és megismerhették a „régi idők pecáját”.
Az első félév utolsó két alkalmán elmélet, majd a foglalkozás végén gyakorlat: kötések következtek, korábbi tanítványok segítségével.
A programok sora nem ér véget folytatja a főszervező: A következő félévben tervezzük a gyakorlati és elméleti oktatás folytatását, a tavalyi évhez hasonlóan a FEHOVA-’n való részvételt -, mely a gyermekek körében nagy siker volt!-, kirándulást a Pontytanyára, megismerkedni a halszaporítás rejtelmeivel, Takács Tamás versenyhorgász előadásában úszós pecabemutatót és az év zárásaként egy piknikkel egybekötött családi horgászatot, valamint a Rábasömjéni tavon gyermek horgászversenyen való részvételt.
Külön öröm, hogy részt vehettem az előző évben tanított gyermekek felkészítésében, akik csapatban részt vettek a XIX. Vasi Vizeken Általános Iskolai Vetélkedőjének döntőjében, ahol a csapat végül az előkelő 5. helyen végzett.- zárja beszámolóját Farkas Tamás.
A horgászsuli oktatások megtartásában Tamást párja dr. Tóth Orsolya Anna aktívan segíti és az Elektromosok SHE tikárja Szabó Erzsébet. A horgászati eszközöket és a gyermekek képzését a MOHOSZ HUNOP tanoda programja keretében a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége is támogatja.
Ezúton is köszönjük a Farkas Tamásnak és segítőinek a horgászutánpótlásért végzett önkéntes munkáját és további sikeres programokat kívánunk!