Döröskei-tó mellett felavatták az új játszóteret
Döröske öröme: az új játszótér sok új, szép és biztonságos játékkal várja a község közösségét, valamint tóhoz érkező horgászok családtagjait. Dománé Tóth Erika, Döröske polgármestere köszöntötte az egybegyűlteket, akik a Magyar Falu Program keretében megépített játszótér avatására érkeztek.
A projekt 6 millió forint támogatást nyert el a községgel, amit saját önerővel egészítettek ki – így valósulhatott meg a gyerekek és szüleik örömére a játszótér, ami már júniusban elkészült, de az engedélyeztetésre még várni kellett. Az avató a zord időjárás miatt csak a faluházban volt megtartható. A játszótér tartalmaz egy kombinált (három részből álló) hintát, de van egy hajó is: mászófallal, kötélhálóval és csúszdával. Felépült egy kombinált mászóvár tetővel , valamint megbújik egy rugós kacsa is. A gyártó és kivitelező minden esetben magyar cég volt.
A helyszíni kipróbálás elmaradt, de lett helyette a gyerekeknek lufihajtogatás, arcfestés, zsíroskenyér, sőt: bohóc is. A tervezett horgászbemutató helyett horgászattal kapcsolatos vetélkedőket szerveztek a gyerekeknek.
V. Németh Zsolt országgyűlési képviselő beszédében a meghívó szövegezésére utalt, amikor elmondta, milyen jóleső érzés „a tóparti nagy fűzfához” menni, navigálni . Ebben van valami személyes, kedves, emberközeli, nem pedig mint egy száraz GPS-adat vagy útinformáció. A településeknek a vonzereje éppen valami ehhez hasonló, személyes, szívet melengető.
Döröske esetében ide vonzó dolog a girbegurba utca, a tó, az Árpád-kori templom, a mérleggyűjtemény, vagy a szőlődomb is. Rámutatott: amikor a Magyar Falu Programot megalkották, azt a helyiekkel együtt, közösen tették és teszik. Mindig az ott élők döntik el, hogy számukra mik a legfontosabb fejlesztési irányok, mik a vágyaik, ötleteik. A támogatásokat ezek alapján kaphatják meg: akad, ahol út vagy járda, máshol kistraktor vagy falubusz, ami szükséges. Nagy öröm, amikor a gyerekek számára válik szükségessé a fejlesztés: a falu erejét, megújulását, jövőjét szimbolizálják. És a megváltozott világban már a falusi gyerekek is hasonló játékokat – és játszótereket – igényelnek, mint városi társaik.
Forrás: www.vaol.hu
Fotó: Szendi Péter