Idei rekord mennyiségű 83 tonnás pontytelepítés után Szövetségünk most vasárnap folytatta a kezelésében lévő horgászvizek őshonos fajokkal történő telepítését. Horgászaink igényei alapján, - összhangban a vízterületekre vonatkozó, hatóságok által jóváhagyott halgazdálkodási tervvel - Szövetségünk folyamatosan próbálja felkutatni az egyéb halfajok beszerzési lehetőségeit, így került sor a Vasvári Csónakázó-tó és a Magyarszecsődi kavicsbánya-tó vasárnapi telepítésére.
Egynyaras süllő és vegyes keszeg érkezett vasárnap
A Halászmester Kft. által szállított kb. 4000 db. egynyaras süllő és 230 kg vegyes keszeg (döntően karika és dévérkeszeg, illetve vörösszárnyú és bodorka) délután érkezett a Vasvári tavakhoz,ahol az egynyaras süllő fele került lemérésre és telepítésre, valamint 230 kg tenyeres keszeg került a helyi horgászok segítségével a horgásztóba.
A szállított mennyiség másik fele (kb. 2000 db) kis süllő új lakóhelye a Magyarszecsődi kavicsbánya-tó lett, ahol reményeink szerint szintén elegendő táplálékot fognak találni az új tüskéshátú lakók.
A szállítás során ismét kiderült, hogy a keszegfajok és a ragadozók elvárt mennyiségben és minőségben történő beszerzése korántsem olyan egyszerű dolog, mint azt sokan gondolják, így a tervezett telepítéseket gyakran felülírja a mindennapi valóság.
A kitűnő kondícióban lévő keszegállomány, de főként az értékes egynyaras süllő védelmében kérjük a horgásztársakat, hogy a telepített vízterületeken az esetlegesen megfogott kis süllőket kíméletesen szabadítsák meg a horogtól, illetve a telepített keszegeknek is adjanak esélyt a zavartalan növekedésre és ívásra.
A beszerzési lehetőségek függvényében Szövetségünk október-november folyamán folytatja ragadozó és keszeg telepítési programját., melyhez a MOHOSZ Állománypótlási és Fejlesztési Célelőirányzati támogatása. Köszönjük a halak kihelyezésében résztvevők segítségét!