Széchenyi Terv Plusz

Szoros küzdelem volt a Megyei Horgász Csapatbajnokságon

2010.06.20. Megosztom

A rossz idő ellenére is az indulók összesen 605 kg halat fogtak a versenyen

A Megyei Horgász Csapatbajnokság az idei évben eltérve az előző évek megszokott hagyományától, kettő fordulóban került megrendezésre. Az öt fős csapatok reggel a Gersekaráti Sárvíz-tó versenypályájának közepén gyülekeztek. Rövid megnyitó után a megjelent 9 csapatkapitány kihúzta a csapattagok rajthelyeit az első fordulóra. Késő őszi időjárásra hasonlító körülmény sajnos nem kedvezett a csapatoknak, gyakran megeredt az eső és össze-vissza szinte percenként más irányból fújt a  szél. Az első három órás fordulóban a legjobb fogási eredményt Horváth Sándor a Körmendi Határőr HE csapattagja érte el 12.820 gramm fogással. A délelőtti fordulóban a match botos módszer bizonyult jobbnak, de voltak helyek ahol a rakós bottal is jó eredményt értek el a horgászok. Izgatottan számolták a csapatvezetők a pontokat az mérlegelést követően. Nagyon szoros eredménnyel, de a Körmendi Határőr HE csapata vezetett 17 ponttal, mögöttük azonos 18 pontszámmal a Körmendi Munkás HE és az Elektromosok SHE II csapata állt az elméleti dobogón. A versenyzők délután elfoglalták új rajthelyeiket és délután három órakor a csali -és etetőanyag ellenőrzést követően kezdetét vette a mindent eldöntő második forduló. Az időjárás változatlanul rossz volt, de már egyre többen ragadtak rakós -és spicc botot a halak megfogására. A forduló abszolút győztese a Varga Bálint a Csepregi Répcementi HE versenyzője volt, szektorában 17.800 gramm fogott hallal végzett az élen. Mindkét fordulóban a horgászok elsősorban 8-15 dkg közötti ezüstkárászokat fogtak, de az ügyesebbeknek sikerült az előző versenyekhez hasonlóan néhány nagy méretű ezüstkárászt, dévérkeszeget és pontyot is fogni. A második fordulóban  beerősített a negyedik helyen álló  Vas megyei Savaria HE I. csapata, valamint a Csepregi HE is, ezzel átírva a délelőtti eredményeket.

A körmendi versenyzők nem tudták hozni délelőtti remek formájukat így lecsúsztak a dobogóról a vasárnapi megmérettetésen.  A csapatbajnokság idei győztese a Vas megyei Savaria HE  I. csapata lett  35 ponttal,  79870 gramm fogott összsúllyal. (Vincze Péter, Goldmann Tamás, Geröly Norbert, Takács Tamás, Kondics Krisztián), második helyen végzett az Elektromosok SHE II. csapata 40,5 ponttal, 73090 grammal (Újhelyi László; Kovács Dániel; Horváth Balázs; Magyar László; Kovács Péter). A  hetedik helyről a  dobogó harmadik fokára a Csepregi Répcementi HE csapata küzdötte fel magát 41 ponttal és 76170 gramm fogással. (Kiss Szabolcs; Kóbor Ottó; Farkas Norbert; Varga Bálint; Nagy Péter). A Megyei Csapatbajnokság része volt a "Vasi vizek legjobb sporthorgász elnevezésű versenysorozatnak”, melynek állása szerint versenyző kategóriában az utolsó verseny előtt Varga Bálint áll az élen 100 ponttal.