Széchenyi Terv Plusz

Szoros küzdelem volt a hétvégi országos versenyen

2009.05.26. Megosztom

A legjobb fogások 11 kg felett voltak fordulónként

Vas megye az elmúlt hétvégén ismét egy nagymúltú országos horgászversenynek a MILO-MAHOR Kupának adott otthont. A megmérettetés a Gersekaráti Sárvíz tavon került megrendezésre. Ez az esemény volt egyben az első hivatalos országos pályaavató horgászverseny is, melyre 27 sporthorgász nevezett be. Az indulók többsége más megyéből érkezett, de voltak vasi versenyhorgászok is. A pecások reggel 7 órakor találkoztak a Karát Szabadidőparkban, ahol a hivatalos regisztrációt és a megnyitót követően megtörtént az első forduló horgászhelyeinek kisorsolása is.. A megnyitón beszédet mondott a rendezők képviseletében Csécs Sándor a Vas Megyei Horgász Szövetség ügyvezető elnöke és Magyar Szilárd a Milo Magyarországi Márkaképviseletének tulajdonosa. A két fordulós versenyt 3 db 9 fős szektorban rendezték meg a szervezők. Az első fordulóban a legeredményesebb versenyző volt Komáromi Levente, aki 12980 grammos fogásával nyerte meg szektorát. A másik két szektorban a versenyzők között az első helyek megszerzéséhez is 9 kg körüli fogást kellett elérni. Kaló Zoltán fiatal versenyző az "A” szektort  8140 gramm hallal nyerte, míg a "B” szektorban Ágoston Lajosnak 9300 gramm fogás kellett a sikerhez. A délelőtti fordulóban elsősorban nagy méretű (60-80 gramm) törpeharcsák, és kisebb (20-30 grammos) kárászok adták a fogások többségét. Az ügyesebb horgászoknak sikerült néhány darab nagy méretű kárászt is horogra csalni a délelőtt folyamán. A verseny során alkalmazott módszerekben a két forduló során nem volt tapasztalható jelentős változás, elsősorban match és spicc botos módszer volt a nyerő. A verseny első fordulójának mérlegelését követően azonnal megkezdődött a második forduló rajthelyeinek kisorsolása. A horgászhelyek gyors elfoglalása után megtörtént a csali ellenőrzés és kezdődhetett is 14.30-kor a második forduló. A reggeli kicsit borús időjárás is tovatűnt délutánra és csodálatos napsütésben fejeződhetett be a Milo-Mahor Kupa.

A délutáni fordulóban a törpeharcsák kicsit megfogyatkoztak a horgászok etetésein, és egyre több nagyméretű dévérkeszeg, kárász került horogra. A második mérlegelésnél Csöregi Balázs 11.820 grammal végzett az élen az "A” szektorban, őt követte a "C” szektorban szintén kiemelkedő fogással Molnár László 11.570 gramm hallal. A pálya közepén a "B” szektorban Faragó Róbertnek sikerült első helyet elérni 8230 gramm fogással. A kellemes hangulatban lezajlott első gersekaráti országos horgászversenyen a verseny végére szoros küzdelem alakult ki. A verseny országos jelentőségét is bizonyítja, hogy az esemény ünnepélyes eredményhirdetésén beszédet mondott és ajándékokat adott át Szalay Ferenc a Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) ügyvezető elnöke. A MOHOSZ Versenyhorgász Bizottságának nevében Szalay Ferenc köszönetét fejezte ki a Vas Megyei Horgász Szövetség munkatársainak és önkénteseinek az elmúlt időszakban végzett gersekaráti versenypálya építés kapcsán, valamint a MILO-MAHOR Kupa sikeres lebonyolításáért. A versenyen az első tíz helyezett értékes tárgyjutalmakat és emléktárgyakat vehetett át. Zárszóként Magyar Szilárd minden sporthorgásznak eredményes versenyzést kívánt a következő hétvégén megtartásra kerülő Férfi Egyéni Horgászbajnokság Nyugati Elődöntőjére.

A versenyen az alábbi rangsor alakult ki:

I. hely                              Ágoston Lajos             3 p                      18980 gr

II. hely                             Kaló Zoltán                 4 p                      15670 gr

III. hely                            Komáromi Levente      6 p                      19010 gr