Széchenyi Terv Plusz

Spartacus Horgász Egyesület versenyzői remekeltek vasárnap

2022.05.02. Megosztom

2022. május 01-én vasárnap került megrendezésre a Vasi Vizeken Legjobb Sporthorgásza elnevezésű versenysorozat következő fordulója a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége szervezésében a Kéthatár-tó Vasi Vizeken-Garbolino-TackleBait Kupával Kerkafalván

A reggeli regisztráció kezdetén még csepegett az eső, borús volt az idő, de szerencsére a verseny előrehaladtával az időjárás is a szebbik arcát mutatta. Az előzetesen nevezett 51 indulóból 45 fő jelent meg a reggeli megnyitón. Puskás Norbert köszöntötte megjelenteket és rövid technikai tájékoztató után Gerencsér Imre és Szekeres Balázs versenyszervezők segítségével megkezdődött a sorsolás.

A 17 fő versenyző kategóriás két szektorban, míg a 25 fő felnőtt hobbi horgász három szektorban versenyzett. A felnőtteken kívül még három ifjúsági pecás is rajthoz állhatott a vasárnapi megmérettetésen. A csali ellenőrzést követően tíz órakor kezdetét vette a horgászverseny, melynek első halai a versenyzőknél hamar jelentkeztek. A hobbi horgászok már nem voltak ennyire könnyű helyzetben, volt akinek órákat kellett várni az első kapásra.

A versenyhorgászok ügyes taktikával hamar felismerték, hogy a halak óvatosan táplálkoznak és kivételesen nem a nagy távolságokban kell őket keresni, hanem sok esetben a parttól néhány méterre. A rakós és spicc botos technika bizonyult több profi horgásznál eredményes technikának. A hobbi horgászok többsége feeder technikával próbálkozott, de az most nem volt minden esetben eredményes.

A szákokban leggyakoribb fogás a keszeg, kárász volt, de néhány versenyzőnek sikerült pontyot is szákba terelni.  A versenyen  a 45 pecás összesen  172 kg halat fogott ami 3822 gr/fő átlagfogást jelent.  A legnagyobb fogás 4950 kg-os ponty volt, melyet Nagy Ferenc a Kerkafalvi Káthatár-tó HE. versenyzője terelt szákba.

Az eredményhirdetés előtt a Kerkafalvi Kéthatár-tó HE vezetősége minden indulót és családtagját egy finom vadpörköltre látott vendégül. Összességében szép napsütéses időben megrendezett versenyen az alábbi eredmények születtek: