Széchenyi Terv Plusz

Sok hal, sok horgász az idei Karát Kupán

2010.06.17. Megosztom

A hobbi horgászok között a legjobb fogás meghaladta a 15 kilógrammot

A Vasi vizek legjobb sporthorgásza versenysorozat második állomása volt az elmúlt hétvégén a Gersekaráti Sárvíz-tavon megrendezett Karát Kupa. A  versenypálya adottságai 58 fő kényelmes elhelyezését biztosította, de a szervezők, hogy a lehető legkevesebb nevezést kelljen visszamondani a hobbi horgász kategóriában még alakítottak ki horgászhelyeket így összesen 62 sporthorgász nevezését tudták elfogadni. Sajnos így is volt versenyző, aki már nem tudott indulni a kellemes időjárási körülmények között megrendezett megyei horgászversenyen. A megmérettetés reggel fél hétkor regisztrációval vette kezdetét, majd gyors megnyitó és szabályismertetés után a versenyzők elfoglalták rajthelyeiket. A hobbi kategóriában összesen 34 fő a versenyzőben 28 fő indult, mindkét kategóriában 3-3 szektor lett kialakítva az egyenlő esélyek biztosítása érdekében. A nagy melegben a szél különböző erősséggel fújt és ennek megfelelően váltogatták is a módszereket a rutinos versenyzők. A tavalyi évtől eltérően a Gersekaráti tavon megrendezett első versenyen a spicc botos módszer helyett az idén több versenyző is a rakós botos, vagy a match botos módszert favorizálta. A horgászok elsősorban 8-12 dkg közötti kárászokat fogtak, de voltak szerencsésebbek is, akiknek pontyot és nagyméretű dévérkeszeget is sikerült horogra csalni.  A Vas Megyei Horgász Szövetség a versenykiírások elkészítésénél már februárban igyekezett figyelembe venni az évről-évre erősödő napsugárzást a nyári versenyeknél, ezért mindkét kategóriában már fél egykor véget is értek a horgászversenyek. A verseny lefújását követően mérlegeléssel folytatódott a program, melyen izgatottan nézték a versenyzők és kísérőjük, hogy szektorukban milyen fogási eredmények születtek. A hobbi horgászok jobb fogási eredménnyel zártak, mint a versenyzők, bár fontos megjegyezni, hogy  nekik a verseny négy órából állt. A hobbi horgászoknál Kóbor Ottó a Csepregi HE versenyzője remekelt 15380 gramm fogással, míg a versenyzőknél Sényi Lajos az Elektromosok SHE sporthorgásza nyert 13140 gramm fogással. A hobbi kategóriában indulók egyharmada  10 kg felett fogott, mely különösen jó eredmények mondható az év első Gersekaráti horgászversenyén. Az eredményhirdetésre a Karát Szabadidőparkban került sor délután. Az eredmények ismertetése előtt Herczeg Gyula Gersekarát polgármestere köszöntötte a megjelenteket a második alkalommal megrendezett Karát Kupán és elmondta, hogy Gersekarát település a jövőben is szertetettel várja horgászokat és családjukat.  A vasárnapi versenyeredményeket Puskás Norbert ismertette, majd Csiszár István a Vas Megyei Horgász Szövetség elnöke és Herczeg Gyula  polgármester emléktárgyakat és tárgyjutalmakat adtak át a helyezetteknek. A "Vasi vizek legjobb sporthorgásza” versenysorozatban a Karát Kupát követően hobbi kategóriában Nagy Zsolt a Körmendi Munkás HE versenyzője áll az élen, míg versenyzők között Sényi Lajos az Elektromosok SHE versenyhorgásza vezet.

Gersekaráton 2010. június 20-án vasárnap a Vas Megyei Horgász Szövetség tagegyesületeinek csapatai versenyeznek két fordulóban, majd ezt követő hétvégén az országos Milo-Mahor Kupa lesz, melyre még lehet nevezni a Szövetségnél. A Vasi vizeken - Karát Kupán összesen 438 kg halat fogtak az indulók, mely 7 kg/fő-s átlagfogást jelent.

III. hely: Pajtli Tibor - Spartacus HE - 10680 gramm

Kategóriától függetlenül külön díjazva lettek a versenyen induló fiatal pecások:

I.hely: ifj. Borsos Tamás - Spartacus HE - 8000 gram

II. hely: Puha Balázs -  Vas megyei Savaria SHE -  7500 gramm

III. hely: Kovács Péter - Elektromosok SHE -  6960 gramm