Széchenyi Terv Plusz

Rengeteg halat fogtak a nyugati elődöntőn

2011.05.23. Megosztom

Az első tizenhárom versenyző jutott a tiszakécskei középdöntőbe

A Magyar Országos Horgász Szövetség május közepén rendezte meg az Országos Egyéni Horgász Bajnokság Nyugati Elődöntőjét a gersekaráti versenypályán. Az előző évektől eltérőn a mindössze 21 versenyző gondolta úgy, hogy érdemes megküzdeni a bajnoki címért vagy a válogatottba kerülés lehetőségéért. A három fordulós versenyt megelőzően egy kötelező edzés napon is részt kellett venni minden indulónak. A versenyzők két szektorban foglaltak helyet. A szektorok között egy 50 méteres megszakítás volt. A sporthorgászok a rajthelyeiket irányított módon sorsolták. A verseny pénteken Csécs Sándor MOHOSZ alelnök megnyitójával vette kezdetét, ahol a sorsoláson kívül a technikai kérdések tisztázására és továbbjutók számának meghatározására is sor került. A verseny nagyon meleg időjárás mellett zajlott, mely a nagy mennyiségű fogások mellett tovább nehezítette a versenyzők helyzetét. Az igazán sikeres versenyzőknek a négyórás fordulókban legalább percenként kellett fogni egy darabot a 10-12 dkg átlagsúlyú kárászokból. A sporthorgászok többsége a fordulók elején a matchbotos módszert  alkalmazta, majd az idő előre haladtával a rakós botozás került előtérbe. Ezen a versenyen kiemelten nagy jelentősége volt a folyamatos etetésnek és a módszerek közötti váltások ütemének. Egy elrontott 10-20 perc a versenysorán szinte behozhatatlan hátrányt jelentett a mérlegelésnél. Az első fordulóban Faragó Róbert lett 24580 gramm fogással az "A” szektorban az első, míg a "B” szektort Várszegi Balázs nyerte 23.8020 grammal. A második fordulóban a körülmények nem változtak, csak a fogási mennyiségek nőttek tovább. A B7-en horgászó vasi versenyző Varga Bálint folyamatosan fogta a halakat, melynek eredményeként a forduló abszolút győztese lett 27900 gramm fogással.  A szombati napon az  "A” szektorban horgászó Horváth László is kitett magáért 24.120 grammal nyerte szektorát. A második fordulóban a kárászok mellett egy-egy ponty, nagy dévér is horogra került. A harmadik fordulóra a versenyzőkön látszódott már az elmúlt napok embert próbáló horgászatai.  Az ”A” szektorban horgászó Nagy Sándor 21600 gramm fogással végzett az  élen, mely eredménynek köszönhetően az összesítésben a harmadik helyet szerezte meg. A versenyben folyamatosan jól teljesítő Bajcsi András 24.950 gramm fogott hallal megnyerte szektorát és a három napos elődöntőt is. A válogató verseny három napja alatt összesen 1174 kg halat fogtak a sporthorgászok, mely fordulónként 18 kg halat jelentett átlagban. A verseny eredményhirdetésén a versenybíróság elnöke Puskás Norbert ismertette a tiszakécskei középdöntőre bejutottak névsorát és külön gratulált Gyulánszki Nikolett utánpótláskorú női versenyzőnek, aki kiváló teljesítménnyel szintén továbbjutott.

A hétvégén megtartott három fordulós országos válogató verseny eredményei letölthetőek itt>>>

13 sporthorgász jutott a tiszakécskei középdöntőbe

A hétvégi rangos országos horgászversenyen középdöntőbe jutott a Vas megyei Horgász Szövetség tagegyesületében versenyző Kovács Dániel és Varga Bálint sporthorgász, melyhez ezúton is gratulálunk.