Széchenyi Terv Plusz

Rendőrök pecabottal Vaskeresztesen

2009.05.27. Megosztom

Ötödik alkalommal rendezték meg országos horgászversenyüket

A megszokottól eltérően az idei évben a Vasi Vizeken Országos Rendőr Kupát nem nyáron, hanem május elején rendezte meg a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége a Vas Megyei Rendőr-főkapitánysággal közösen. Az egy fordulós barátságos megmérettetésre 12 csapat nevezett. Szombaton reggel a vaskeresztesi  Alpesi Fogadó és Borház udvarán gyülekeztek a csapatok. A verseny megnyitóján köszöntötte a megjelenteket  Csécs Sándor a Vas Megyei Horgász Szövetség ügyvezető elnöke és Orgován Ferenc Vasi Rendőr Sportsegély  Egyesület elnöke. A verseny technikai részleteit Gerencsér Imre és Szabó Zoltán szervezők ismertették, majd megkezdődött a horgászhelyek kisorsolása. A három fős csapatok  három helyszínen próbálták horogra csalni a halakat.

További képek megtekinthetőek itt >>>

A Szövetség központja előtt található tanpályán kizárólag 5 méteres spiccbottal szakállnélküli horoggal szerelt úszós készséggel versenyezhettek, míg a vaskeresztesi Pinka holtágon, valamint a horvátlövői Pinka szakaszon engedélyezett volt az úszós és a fenekes módszer használata egyaránt. Az élő Pinkán pecázóknak nem számított a mérlegelésébe a pisztráng, így ezeket a halakat azonnal a fogás után kíméletesen vissza kellett helyezni a vízbe. A legeredményesebb horgász Horváth Béla volt, aki 7090 gramm fogással egyéni kategóriában szerepelt az élen. A holtágon versenyző Párvai Attila sporthorgásznak sem volt oka panaszra 5310 grammos fogásával nyerte szektorát. Egyéniben a dobogó harmadik helyét szerezte meg Gerencsér Imre a Vasi Nagy Halak csapatának tagja. A hagyományos rendőr horgászverseny kellemes időjárási körülmények között és rendkívül jó hangulatban zajlott le. A Vas Megyei Horgász Szövetség és a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság több éve tartó sikeres szakmai együttműködését mutatja, hogy a rendezvény egyik fővédnöke és díjátadója volt Halmosi Zsolt Vas megye rendőrfőkapitánya. Az ünnepélyes eredményhirdetésen tartott beszédében Halmosi Zsolt dandártábornok gratulált a helyezetteknek és köszönetet mondott a szervezőknek a rendezvény sikeres lebonyolításáért. A versenyen az alábbi rangsor alakult ki:

I. hely:              Amatőrök                       5 hsz                   12.460 gramm

II. hely:             Vasi Nagy Halak              7 hsz                     6.320 gramm

III. hely:            Pentele Police                 17 hsz                   4.160 gramm