Széchenyi Terv Plusz

Nagy küzdelem volt a dobogós helyezésekért az idei Karát Kupán

2017.06.19. Megosztom

Elmúlt vasárnap rendezte meg a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetség a gersekaráti Sárvíz-tavon a Vasi Vizeken versenysorozat aktuális fordulóját három kategóriában. Az előzetes regisztráció során ismét magas részvételi szándék miatt, pár nappal a nevezési határidő lejárta előtt a szervezőknek le kellett zárni a jelentkezéseket. Összességében 50 fő állt rajthoz az idei Karát Kupán.A rövid technikai értekezletet követően a horgászok kihúzták rajthelyeiket, majd azok elfoglalása után, megkezdhették a felkészülést a 4 órás versenyre. Ezen a napon az időjárásra sem lehetett panasza az indulóknak, végig kellemes napsütésben horgászhattak.A tó sajátosságait kihasználván többféle módszerrel próbálkoztak a horgászok. Egyesek a kezdetektől kis halas pecára rendezkedtek be, de volt aki inkább az egy-egy nagyobb fogásra pályázott.

További képek itt megtekinthetőek itt >>>

Versenyzőknél az első helyezés kérdése nem sokáig forgott veszélyben, az Ausztriából érkező Thomas Trummer (Austrian Sport Fishing Club) kimagasló horgászattal, 12 490 grammal végzett az élen. Második helyezett a tavalyi összetett győztese, az Elektromosos Varga Bálint lett, 9420 grammal. Paral Stefan (Team Milo Austria) személyében egy újabb osztrák horgász fért fel a dobogóra, 8610 grammal. A dobogóról 8320 grammos fogásával, éppen csak lemaradt a Büki HE. versenyzője Kovács Ákos.Hobbi felnőtt kategóriában 3 szektor került kialakításra. Végül a szektor elsők közül az Alsószölnöki TSE. színeiben induló Tamás Attila nyakába került az aranyérem. Remek horgászatának eredményeként 12 810 grammos fogása az egész mezőnyben is a legjobbnak bizonyult. Őt a második helyen a Répcementi HE. pecása Tóth Imre követte, akinek 5530 grammot sikerült fognia. Az idei szezonban remekül szereplő Bálint Gábornak (Körmendi Munkás HE.) 5460 grammos fogással, ezúttal be kellett érnie a bronzéremmel. Közte és a második helyezett között mindösszesen 70 grammnyi különbség döntött.Az ifik között szintén grammokon múltak a helyezések. A Karát kupa idei ifi győztese a vasvári Kovács Viktor lett 3830 grammal, második Koltai Máté (Kerkafalvi HE.) 3020 grammal, harmadikként Bicsák Barnabás (Elektromosok SHE.) végzett 2960 grammal.A verseny lezárásaként Gersekarát polgármestere Pászthory Istvánné és a Vas Megyei Horgász Szövetség ügyvezető elnöke Puskás Norbert közösen adták át a helyezetteknek járó kupákat, érmeket és egyúttal gratuláltak minden résztvevőnek.