Széchenyi Terv Plusz

Megyei Egyéni Horgászbajnokság volt június elején

2009.06.09. Megosztom

Kiváló eredménnyel Horváth Balázs lett az idén Vas megye bajnoka

A Gersekaráti Sárvíz tavon május hónapban megrendezett országos horgászversenyeket követték június első két hetében a megyei megmérettetések. A Vas Megyei Egyéni Horgászbajnokságot 2009. június 5-7. között három fordulóban rendezte meg a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége, melyre 22 fő hivatalos versenyzői igazolvánnyal rendelkező sporthorgász regisztráltatta magát. A versenyzők három szektorban versenyeztek az egyéni bajnokságon. A pecások között indult néhány olyan versenyző is, aki a megelőző hetekben is részt vett a Sárvíz-tavon rendezett országos horgászversenyeken, mely fontos tapasztalatokat adott versenyzőknek a felkészülés során. Az első és a második forduló kellemes versenyzőbarát időjárási körülmények között zajlott le, mely a 14-16-kg csúcsfogásokban jelentkezett elsősorban. A verseny során elmondható, hogy rendkívül szoros küzdelem alakult és minden gramm fogott halnak jelentősége lett, annak ellenére, hogy az összfogás az egész verseny során elérte a 610 kg-ot, ami fordulónként 9,24 kg átlagfogást jelentett.  Az idén a legjobb taktikát választó versenyző Horváth Balázs lett, aki a három fordulós versenyen kétszer nyerte szektorát és egy alkalommal lett második. Az újdonsült megye bajnok összesen 4 helyezési számmal közel 40 kg fogott hallal lett Vas megye legjobb versenyzője a 2009.évben. A sporthorgász teljesítménye rendkívül jónak mondható, mert a mezőnyben jó pár megye válogatottat és megye bajnokot hagyott maga mögött az elért kiváló eredményével egy országosan is nem könnyűnek mondott versenypályán.  A vasárnapi napon megrendezett harmadik fordulóval párhuzamosan került megrendezésre a Vas Megyei Egyéni Bajnokság hobbi kategóriájába kiírt egy fordulós horgászverseny. Sajnos az idén az előző évtől eltérően kevés horgász nevezett be a barátságos versengésre.

A délelőtti hivatalos regisztráció és technikai értekezlet után rendkívül rossz időjárás alakult ki, melynek enyhülését követően  sikerült megrendezni a vasárnapi versenyeket. Az esős idő ellenére a legügyesebb hobbi kategóriában induló versenyzőnek Németh Csabának sikerült a négy órás versenyen 12.460 gramm hallal mérlegelni, mely nagyon jó fogásként értékelhető. A hobbi és a versenyző kategóriában is elmondható, hogy a mérlegelt fogások többsége kisméretű kárászokból és nagyméretű törpeharcsákból tevődött össze. A szerencsésebb pecásoknak sikerült néhány darab  nagy méretű kárászt és dévérkeszeget is szákba terelni. A verseny vasárnap este ünnepélyes eredményhirdetéssel zárult, melyen az alábbi eredmények lettek kihirdetve:

Versenyző kategória:

I. hely:              Horváth Balázs             4 hsz                   39.380 gr

II. hely:            Goldmann Tamás          6 hsz.                  32 320 gr

III. hely:           Marossy László           6,5 hsz.                  39 200 gr