Széchenyi Terv Plusz

Horgász Egyesületek csapatai versenyeztek a bajnoki címért

2012.06.01. Megosztom

A Megyei Horgász Csapatbajnokságot elmúlt vasárnap rendezte meg a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége a Gersekaráti Sárvíz-tavon. Az idei megyei bajnokságra 8 csapat nevezett be. A sporthorgászok vasárnap reggel hat órakor gyülekeztek a versenypályán. A megnyitót követően az egyesületek csapatkapitányai kisorsolták az első forduló horgászhelyeit. A négy felnőtt és egy utánpótlás korú versenyzőnek két három órás fordulóban kellett bizonyítani tudását. Az első fordulóban a jó időjárási körülmények és a tó kiváló halállománya ellenére nem volt könnyű halat fogni.

A horgászok elsősorban match-botos módszerrel tudták megfogni a 20-20 dkg kárászokat. Az első forduló legeredményesebb versenyzője Geröly Tibor /Kőszegi SHE I. csapat/ volt 7.170 gramm fogott hallal. Az első forduló mérlegelését követően a csapatkapitányok kihúzták a délutáni forduló horgászhelyeit. A második fordulóban már jelentősen javult a halak étvágya és ezzel párhuzamosan a versenyzőknek a fogási eredménye. Míg  délelőtt 2.335 gramm volt a fogási átlag, addig délután már 5.292 gramm-ra emelkedett. A legtöbb halat fogó horgász a második fordulóban Szalai Román /Kőszegi SHE II./ lett 8910 gramm súllyal. A dobogón végzett csapatok tagjai mindkét fordulóban kiegyensúlyozott jó teljesítménnyel érték el helyezéseiket. Vasárnap este megtartásra kerülő eredményhirdetésen Magyar Szilárd világbajnok versenyhorgász, a Vas Megyei Horgász Szövetség Versenybizottságának tagja értékelte a versenyen látottakat és gratulált minden versenyzőnek az elért eredményéhez. Puskás Norbert a Szövetség ügyvezető elnöke az eredményhirdetést követően elmondta, hogy Magyar Szilárd vezetésével összeállításra került az idei megyei válogatott, mely megkezdte a felkészülést az Országos Horgász Csapatbajnokságra. Ismertetésre került a megyei válogatottba jutott versenyzők névsora, akik a következők:  Geröly Tibor, Németh Krisztián, Komáromi Levente, Varga Bálint, Kajtár Máté, Németh Zoltán, Kádi Szabolcs. A 2012. évi megyei csapatbajnokságon az alábbi eredmények születtek:

I. hely: Kőszegi SHE. I. /Geröly Tibor,  Levente, Németh Krisztián, Horváth Balázs, Incze Tamás/  - 14 hsz.

II. hely: Elektromosok SHE. I. /Kádi Szabolcs; Paár Tibor; Varga Bálint; Mészáros Roland; Szábár Valentin/ - 26 hsz.

III. hely: Kőszegi SHE. II. /Bognár Gyula; Vincze Péter;Somogyi Balázs; Szalai Román; Simon Ádám/ - 33 hsz.