Széchenyi Terv Plusz

Elsőre az első helyen a vasi csapat a Nemzetközi Mura Kupán

2012.08.30. Megosztom

Paár Tibor vasi versenyző  lett a legeredményesebb  sporthorgász egyéniben

Elmúlt szombaton tartotta a Muraszerdahelyi  Horgászegyesület és  kilenc másik horvát horgász szervezet közreműködésével a XIX. Nemzetközi Mura Kupát. A versenyre az idei évben először kapott meghívást a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei  Szövetsége, mely a szervezet egyre bővülő nemzetközi együttműködéseinek eredménye. A festői környezetben megtartott versenyre 20 horgász szervezet három főből álló csapati regisztráltak reggel. A versenyzők Szlovéniából, Horvátországból és Magyarországról érkeztek. A közös reggelit követően a szervezők nevében Darko Oreški a Muraköz Megyei Horgász Szövetség vezetője köszöntötte a megjelenteket. A megnyitón a nemzeti himnuszok elhangzása után kisorsolták a csapatkapitányok a versenyzők rajthelyeit.  A vasi csapatban Varga Bálint, Szábár Valentin, Paár Tibor horgászott, segítőként Mészáros Roland volt jelen. A két hektáros horgásztavon rendkívül sűrűn voltak a sporthorgászok és a hétvégi nagy meleg is nehezítette a pecások helyzetét a három órás megmérettetésen. Az "A” szektorban Varga Bálint rakós - és match botos módszerrel fogta a 8-10 dkg-os kárászokat, melyből egy kis ponttyal kiegészítve összesen 3.350 gramm lett a verseny végére. Bálint szektorában többen fogtak egy-egy darab nagyobb méretű amurt, pontyot, de így is sikerült megszerezni a szektor második helyezést. A "B”  szektorban Paár Tibor kitartó rakós botozással 5670 gramm fogással a teljes mezőnyt maga mögé utasítva nyerte meg szektorát és a versenyt egyéniben. A "C” szektorban Szábár Valentin több kisebb hallal és egy szép ponttyal 2.helyen végzett. A mérlegelést követően a vasi csapat bizakodással várta az ünnepélyes eredményhirdetést, melyen Muraszerdahely alpolgármestere is rész vett. A XIX. Mura Kupát nagy örömünkre 12.450 gramm  összfogással a Vas Megyei Horgász Szövetség csapata nyerte, ezért hat év után ismét magyar csapat kapott feliratkozási lehetőséget a vándorserlegre. A verseny részletes eredményei letölthetőek itt >>>>