Széchenyi Terv Plusz

Elektromosok SHE. I. csapata nyerte az idei csapatbajnokságot

2015.05.27. Megosztom

Pünkösd vasárnap ért véget az idei Vas Megyei Egyéni -és Csapatbajnokság, mely a lukácsházi Abért II. tavon került megrendezésre a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége szervezésében.  A két fordulós megmérettetésen összesen 250 kg halat sikerült fogni a versenyzőknek. A szombati - első - forduló embert próbáló esős és hideg szeles időjárási körülmények között zajlott. A szombati négyórás forduló után a Körmendi Munkás HE. csapata állt az élen, egyéniben a legjobb eredményt Magyar László (Elektromosok SHE.) érte el 16.560 gr. fogással. Vasárnap izgalmas forduló vette kezdetét, mert nagyon szoros eredményekkel fordultak a csapatok a szombati megmérettetésen. A barátságosabb vasárnapi időjárásban a halak is jobban táplálkoztak, mely a fogási eredmények alakulásába is pozitív változást hozott.

További képek megtekinthetőek itt >>>

A Kőszegi SHE. csapatának több tagja is remekül alkalmazkodott a az új  versenyhelyszínhez, de néhány versenyzőjüknek most ez nem sikerült, ezért az elmúlt években elnyert megyei bajnoki címét elveszítette az együttes. A megyei élmezőnybe tartozó Elektromosok SHE csapatainak most jobban sikerült megfejteni az Abért-tó titkát, így a dobogó első két fokát sikerült elfoglalniuk, maguk mögé szorítva a tavalyi győztes  Kőszegi SHE csapatát. A második napon több szép 3-5 kg közötti pontyot és amurt is sikerült szákba terelni a keszegek, kárászok mellett a sporthorgászoknak.

A második fordulóban is remek horgászattal a szektorában az első helyet szerezte meg 6350 gramm fogással Magyar László, aki a 2015. évben ezzel a két szektor győzelemmel lett a felnőtt megyei egyéni bajnok. Az ifik között Kondics Krisztián (Kőszegi SHE) nyerte el a bajnoki címet három helyezési számmal és 12.490 gramm fogással. A versenyt követő ebédre és eredményhirdetésre a lukácsházi Bordó Hordó Étteremben került sor, ahol Puskás Norbert a Szövetség ügyvezető elnöke gratulált a bajnokság helyezettjeinek.  A megyei csapatbajnokság győztesének járó óriás vándorkupát az Elektromosok SHE I. csapata ( Varga Bálint, Mészáros Roland, Sényi Lajos, Kádi Szabolcs, Szilágyi Levente) nyerte el.

Végeredmény:

Felnőtt egyéni:

I. hely Magyar László -  Elektromosok SHE. II.  -  2 hsz. – 22.910 gr

II. hely: Török Zoltán - Elektromosok SHE. II. – 3 hsz. – 17.530 gr

III. hely Nagy Ferdinánd - Répcementi HE.-  4 hsz. -11.510 gr

Ifjúsági egyéni:

I. hely: Kondics Krisztián - Kőszegi HE.- 3 hsz. – 12490 gr.

II. hely: Szilágyi Levente - Elektromosok SHE. I. – 5 hsz.  - 9600 gr.

III. hely: Kajtár Máté - Büki HE – 6 hsz. – 9490 gr.

Csapat eredmény:

I. hely: Elektromosok SHE. I. ( Varga Bálint, Mészáros Roland, Sényi Lajos, Kádi Szabolcs, Szilágyi Levente) – 30 hsz. – 44.200 gr

II. hely: Elektromosok SHE. II. ( Magyar László, Tordai Gábor, Kovács Péter,Török Zoltán, Petényi Róbert) – 32 hsz. – 56.920 gr

III.hely: Kőszegi SHE. (Komáromi Levente, Németh Krisztián, Horváth Balázs, Incze Tamás, Kondics Krisztián) – 32 hsz. – 44.070 gr