Széchenyi Terv Plusz

Barki Jenő horgász 17 kg hallal nyerte az idei Abért-tó Kupát

2015.05.22. Megosztom

Elmúlt vasárnap  - a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége által - megrendezett Vasi Vizeken – Abért tó Kupán 62 fő horgász indult. A versenyző kategória és hobbi kategória indulói is három-három szektorban mérték össze tudásukat. A szeles időjárási körülmények között a négyórás kupán nem volt könnyű helyzete egyetlen versenyzőnek sem.

További képek megtekinthetőek itt >>>

A versenyző kategóriában indulók inkább a match botos módszert részesítették előnyben. Az állandóan változó erősségű és irányú szélben nagyon nehéz volt pontosan horgászni úszóval. A regisztrált 22 fő versenyhorgászból a legjobb Varga Bálint lett az Elektromosok SHE. tagja, aki 7440 gramm halat fogott. Őt követte a  Kőszegi SHE fiatal tehetsége Kondics Krisztián, aki bravúros horgászattal a belső szektorban 6620 gramm fogással remekelt.  A harmadik helyet Kovács Ákos a Büki HE versenyzője érte el  a szélső  szektorban 4540 gramm hallal.  A hobbi horgászok közül a leghalasabb szektornak bizonyult a Gyöngyös patak felöli oldal, ahol Barki Jenő a Pannónia HE versenyzője feeder módszerrel fogott több gyönyörű amurt is, így a mérleg nála 17.280 grammot mutatott. A hobbi pecásoknál a másik két szektorban közel sem születtek ilyen szép eredmények, de kitartó horgászattal 5560 gramm fogással Kovács Bélának (Kőszegi SHE) sikerült  a második helyen zárni, míg a mellette lévő szektorban Hegedüs József (Pannónia HE) nyert 2580 grammal. A versenyen örömteli volt látni, hogy fiatalok is indultak, akik közül a Vasvári Petőfi HE tagja Varga Vivien nyert 2580 gramm fogással.  Az idei Vasi Vizeken – Abért tó Kupán a viszonylag gyenge egyéni fogási eredmények ellenére is összesen 190 kg hal került a szákokba a mérlegelésig.

Az eredményhirdetésen Puskás Norbert a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége ügyvezető elnöke adta át a díjakat a helyezetteknek. A következő szombaton -és vasárnap a Megyei Csapatbajnokság kerül megrendezésre a tavon, melyen a rendkívül hűvös és szeles időjárási körülmények miatt nem lesz könnyű dolga egyetlen csapatnak sem.