Széchenyi Terv Plusz

Közel 1000 kg halat fogtak a hétvégi Vasi Vizeken Abért-tó kupán

2019.05.16. Megosztom

A lukácsházi Abért-tavon május 12-én vasárnap került megrendezésre a "Vasi vizek legjobb sporthorgásza" versenysorozat második fordulója. Három kategóriában 73 pecás igyekezett minél több halat horogra csalni. A zord idő ellenére szép fogások születtek.

Viharos szél, erősen hullámzó víz és időnként csapkodó eső fogadta a horgászokat a hétvégi fordulóban. Bár a körülmények alaposan próbára tették a versenyzők kitartását, a halak étvágyára nem lehetett panasz.

Az extrém szeles, hűvös időjárási körülmények közötti megtartott verseny regisztrációját és technikai értekezletét követő sorsolás - az előző versenyhez hasonlóan - a Győri Likőr Zrt. jóvoltából egyedi - mini pálinkák aljára rejtett - sorsolási címkékkel zajlott. A fiatalok természetesen életkorukhoz megfelelő sport szeletek közreműködésével húzták ki horgászhelyeiket.

A versenyen a profik rakós bottal pecáztak főként, míg a hobbi kategóriában a feeder módszer dominált. A horgászok kitartását a rossz idő ellenére a halak intenzív kapó kedve ellensúlyozta. A fogások között voltak 4-5 kg-os pontyok, de rengeteg gyönyörű dévérkeszeg, kárász is szákba került a mérlegelésig.

Az ügyesebb pecások 15-18 kg halat is szákba tereltek a négy óra alatt, mely felnőtteknél sajnos szektor első helyekhez még így sem volt elég. A dobogós helyekhez 20 kg feletti fogásra volt szükség. A győzelemhez 32.810 gramm kellett Sebastian Händlernek (Nyugat Pannon SHE) versenyző kategóriában, míg hobbi kategóriában 38.200 gramm kellett győzelemhez Pajtli Tibornak (Spartacus HE), aki ezen a napon a 73 fő induló között is a legjobb volt fogási mennyiségével. Az ifiknél is szoros eredmények alakultak ki az élen, de végül 14900 gramm fogással Misák Norbert (Büki HE ) végzett az élen.

Az időjárási körülmények ellenére jó hangulatban megtartott versenyen az alábbi eredmények születettek:

• Hobbi kategória - felnőtt:

I. hely: Pajtli Tibor - Spartacus SHE - 38.200 gramm - 1 hsz
II. hely: Horváth Sándor- Körmendi Határőr SHE - 27.460 gramm - 1 hsz.
III. hely: Bálint Gábor -Körmendi Munkás HE. - 20.200 gramm - 1 hsz.

III. hely: Horváth Zsolt - Szentgotthárdi HE. - 24.190 gramm - 1 hsz

A három kategória dobogósai összesen több mint 200 kilogramm halat zsákmányoltak. Néhány érdekesebb fogási adat:

• Abért-tó kupa összfogás: 966,62 kg
  • Abért-tó kupa átlagfogás: 13,24 (fő/kg)
  • Összfogás - Versenyző:  367,39 kg
  • Összfogás - Hobbi felnőtt: 528,61 kg
  • Összfogás - Hobbi Ifjúsági: 70,62 kg
  • Legtöbb fogás a versenyen: Pajtli Tibor (Spartacus HE.) 38,20 kg

Szívből gratulálunk minden helyezettnek és köszönjük a Győri Likőr Zrt támogatását!

Forrás: sztv.hu