Széchenyi Terv Plusz

A vasi vizek legjobb sporthorgászait díjazták

2010.12.01. Megosztom

A Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége először rendezte meg versenysorozatát hobbi és versenyhorgász kategóriában. Örömteli volt látni, hogy az idei versenysorozat egyes fordulóin a versenyzők száma meghaladta a kiosztható rajthelyek számát. A versenysorozat állomása volt a májusban megrendezett Kéthatár-tó - Vasi Vizeken Kupa, a júniusi Karát - Vasi Vizeken Kupa, a Megyei Csapatbajnokság és az augusztusi Euro Peca Kupa  törpeharcsafogó horgászverseny.  A versenysorozat egyik fordulóján elért legjobb fogási eredménnyel pálya rekord is született Gersekaráton. A sikeres versenyző Varga Bálint a Csepregi Répcementi HE versenyzője volt, aki szektorában 17.800 gramm fogott hallal végzett az élen. Az egész éven át tartó megmérettetés eredményhirdetésére a Szövetség decemberi Intéző Bizottsági ülésén került sor. Csiszár István a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége elnöke az ülés elején röviden ismertette a versenysorozat legfontosabb ismérveit és a versenysorozat zárásaként kategóriánként az 1-3 helyezett versenyzőnek serlegeket adott át. A kategória győztesek egy nagyméretű vándorserlegben is részesültek és elnyerték a "Vasi vizek legjobb sporthorgásza 2010.” címet. A versenysorozat végeredménye az alábbiak szerint alakult: