Széchenyi Terv Plusz

13 kg halat kellett fogni mindkét kategóriában a győzelemhez

2012.05.08. Megosztom

13 kg halat kellett fogni mindkét kategóriában a győzelemhez-hír kelt: 2012.05.08.

.

A hobbi horgászoknak és a versenyhorgászoknak kiírt Vasi Vizeken Karát Kupa április 30-án vasárnap került megrendezésre. Az idei évben 36 fő nevezett a megyei versenyre.  A horgászok reggel hét órakor találkoztak a Gersekaráti versenypályán, ahol Puskás Norbert a Vas Megyei Horgász Sz9övetség ügyvezető elnöke köszöntötte a megjelenteket és sikeres versenyévadot kívánt minden sporttársnak. A rajthelyek sorsolását követően a hobbi és versenyhorgász kategóriában indulók külön-külön kerültek elhelyezésre a versenypályán.  A hobbi horgászok három szektorban mérték össze tudásukat.  Örömteli volt látni, hogy az indulók között több fiatal sporthorgász is nevezett. A Karát Kupára szinte a megye minden pontjáról érkeztek versenyzők. A versenyhorgászok elsősorban match bottal próbálták megfejteni a tó titkát, míg a hobbi horgászok feeder botos módszert részesítették előnybe.  A hosszú hétvégi nagy meleg vasárnap sem kímélte az indulókat, de precíz és türelmes horgászattal 6-8 kg hal megfogása nem okozott problémát az indulóknak négy óra leforgása alatt.

.

.

A versenyen összesen 241,9 kg halat fogtak a pecások, mely  elsősorban kárászból és pontyból tevődött össze. A legjobb hobbi horgász a szombathelyi Spartacus HE tagja Pajtli László volt, aki 13260 grammal nyerte meg kategóriáját. A regisztrált versenyzők között Szábár Valentin az Elektromosok SHE. ifjú sporthorgásza remekelt 12.940 gramm fogott hallal.