Széchenyi Terv Plusz

VI. METHOD FEEDER OB 8. I. - II. forduló

Megosztom
Hajba Gábor nyerte a hétvégi VI. Method Feeder OB. selejtezőt az Abért tavon 🐟💪🎣👏 Szeles, hideg időben, embert próbáló körülmények között mérkőztek meg egymással a horgászok a VI. Method Feeder országos bajnokság selejtezőjében a lukácsházi Abért-tavon. Bár a fogások elmaradtak az itt megszokott mennyiségtől, így is 51 kg fölött eredmény kellett a győzelemhez a kétnapos viadal végére. Főleg kárászt, keszeget sikerült szákba terelni, de a hideg víz ellenére már a pontyok is megmutatták magukat. Nem sok látszott az áprilisi tavaszból, zord idő fogadta a VI. Method Feeder Ob selejtezőjének mezőnyét. A negyven rajthelyre 37-en érkeztek meg szombaton. Állandóan váltogatni kellett a távolságokat, inkább közepes és hosszú távon adta most a halat a pálya. A halak kapókedve elmaradt a megszokottól, összesen 457 kilogramm halat sikerült horogra csalni az első fordulóban. A legeredményesebb horgász 26 200 grammot mérlegelt. Fordán Krisztián "Volt egy félórás hatásszünet, a mellettem lévő versenyzők elég jól elléptek. Utána visszahorgásztam a benti távra, jött ütemre a kárász, szerencsém volt, az utolsó óra előtt rápróbáltam megint a rövid távra, és sikerült egy 8 kilós pontyot fognom, ami helyrerendezte a szektort." Vasárnapra ketten feladták a küzdelmet, a többiek tovább viaskodtak az elemekkel. Sok múlt azon, ki, mennyire pontosan tud horgászni az erős szélben, és a gyorsan áramló vízben milyen állagú etetőanyagot választ. Dobos Gyula "A távolságok változó, bent 70 méter fölött, olyan 50 méter környékét, és röviden is próbálkozom. Minden táv ad halat, ki tudja, melyik jobban, melyik kevésbé, most próbálkozok." Azok taktikáztak jól, akik keszegre, kárászra mentek. A hideg vízben a nagytestű halak kevésbé voltak aktívak, minden egyes fogásért meg kellett küzdeni. Puskás Norbert - ügyvezető elnök, Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége "A halakat sem egyszerű horogra csalni, nagyon finoman esznek, nagyobb távolságban fogják a halakat, mindenki különböző csalikkal, módszerekkel próbálkozik, a halfogások az Abért-tóhoz képest csekélyebb mértékűek." A vasárnapi fordulóban több mint 490 kg halat termelt a mezőny, sikerült néhány szép pontyot is a szákba terelni. A győzelmet Hajba Gábor szerezte meg 51 360 gramm összfogással, meggyőző fölénnyel Mészáros Károly és Smalkovics Károlyt előtt. A szombathelyi horgász jól ismeri az Abért-tavat, igaz úszós szakágban, de gyakran horgászik itt. Hajba Gábor "A tegnapi nap inkább kárászoznom kellett, jó halat nem fogtam, de ütemesen jöttek, és jó darabszámban, a mai nap is ugyanazt a távot horgásztam, sikerült 4-5 db méretesebb pontyot fogni, ez jócskán megdobta a súlyokat." A method feeder egyre népszerűbb, idén már négy selejtezőt kell rendezni az országos bajnokságban, annyi a jelentkező. Az utolsó fordulót május 2-án szervezik, akkor áll össze a továbbjutók névsora. Az Abért-tó lesz a középdöntő egyik helyszíne májusban. Verseny végeredménye: 1. hely Hajba Gábor 51 360 gramm 2 hsz. 2. hely Mészáros Károly 38 505 4 hsz. 3. hely Smalkovics Károly 36 340 4 hsz. Részletes eredmények itt érhetőek el: https://ranglista.mohosz.hu/public/verdets?vid=485&fbclid=IwAR1JWILIn82fTlJQaPtVm9V2RX_hn5jp0fFCSmoyCU00rbZl_Q5b1URwJcY Versenyen készült képek itt tekinthetőek meg: https://vasivizeken.hu/hu/galeria/kepek/vi-method-feeder-ob-8-i-fordulo Szívből gratulálunk a helyezetteknek!