Széchenyi Terv Plusz

Vasi vizek legjobb sporthorgásza versenysorozat 2019. + Évvégi IB. ülés

Megosztom
A Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége immár tízedik alkalommal rendezte meg a Vasi Vizeken legjobb sporthorgásza elnevezésű versenysorozatát hobbi és versenyhorgász kategóriában. Az idei versenysorozatban is szép számmal vettek részt a versenyzők, az egyes fordulók során átlagosan körülbelül 50-55 fő indult, a teljes versenysorozatban 138 horgász vett részt. Több alkalommal a verseny előtti napokban már le kellett zárnia az előzetes regisztrációt a túljelentkezés miatt. Mindkét kategóriában a megadott 5 fordulóból minimum 3 fordulón kellett részt venni a sporthorgászoknak, hogy a versenysorozatban értékelve legyen az eredményük. A nevezési díj nélküli versenysorozaton bárki elindulhatott, de az összesített értékelésbe kizárólag a Vas Megyei Horgász Szövetség tagszervezeteiben lévő tagoknak az eredménye számított bele. Versenyző kategóriában ahogy megszokhattuk, szoros küzdelem folyt az év során. Az utolsó forduló előtt még több indulónak is esélye volt a végső győzelemre. Végül a sorozatban élen álló Horváth Zsoltot nem sikerült letaszítani a dobogó felső fokáról, de a második és harmadik helyen nagy csata volt. A két Elektromosos versenyző közül ezúttal a horgász szerencse Török Zoltánnak kedvezett Tordai Gáborral szemben. Öt forduló után mindketten 68 ponttal álltak. Ebben az esetben a versenykiírás értelmében a negyedik legjobb eredmény döntötte el az ezüst és bronzérem sorsát. Míg Török Zoltánnak ez egy szektor második, addig Tordai Gábornak ez egy szektor hatodik helyezés volt. Így a versenysorozatban 3. helyen Tordai Gábor, a 2. helyen Török Zoltán végzett. A mezőnyből egyedül Horváth Zsoltnak a Szentgotthárdi HE. versenyzőjének sikerült bezsebelnie három szektorgyőzelmet, melynek köszönhetően az idén őt illeti meg versenyző kategóriában a Vasi Vizek Legjobb Sporthorgásza bajnoki cím.. Zsolt nem csak éles versenykörülmények között csillogtatta meg kiváló horgász tudását, hanem sportemberi nagyságáról is tanúbizonyságot téve, részt vett az októberben megrendezett Integrált Horgásznapon, ahol több horgásztársával együtt segített a fogyatékkal élő emberekkel megismertetni a horgászatot, valamint sikerült egy felejthetetlen élménnyel szebbé varázsolni a sérült embertársaink mindennapjait. Hobbi felnőtt kategóriában még kiegyenlítettebb volt az élmezőny, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az élen kettős, a bronzérmes helyeken pedig hármas pontegyenlőséggel fejeződött be a sorozat. A harmadik hely sorsa a hármas holtversenynek köszönhetően szintén a negyedik legjobb elért eredmény elve alapján dőlt el. Ez a végén nagyot hajrázó Bálint Gábornak (Körmendi Munkás HE.) ezúttal ”csak” egy 5. helyezést ér. A 4. helyen Pajtli Tibor (Spartacus HE.) végzett, aki az utolsó forduló előtt még holtversenyben vezette a bajnokságot. A bronzérmes végül a Spartacus HE. pecása Borsos Tamás lett, hiszen a negyedik legjobb elért eredménye jobb volt másik két vetélytársánál. A győzelemhez ebben a kategóriában is szükség volt három szektor elsőhelyre.. Erre a bravúrra ketten is képesek voltak, így Pajtli László (Spartacus HE.) és Horváth Sándor (Határőr SHE.) is három alkalommal tudott szektora élén végezni. A kialakult holtversenyben a negyedik legjobb eredmény döntött szintén, mely alapján a címvédő Pajtli Lászlónak az idén be kellett érnie az ezüstéremmel. A Vasi Vizek Legjobb Sporthorgásza megyei versenysorozat hobbi felnőtt kategóriájának bajnoka Horváth Sándor lett 2019.évben. Az ifjúsági korú hobbi horgászok egész éves teljesítményének elismeréseképpen idén is külön díjjal jutalmazza a Szövetség a legügyesebb pecásokat. A versenysorozat történtében az ide évben indult a legtöbb fiatal versenyző, a különböző versenyeken 19 fiatal vett részt, mely nagyon örömteli számunkra ez előző évek 8-12 fő közötti résztvevő számához viszonyítva. A fiatalok versenyében sikerült a címvédés, hiszen a 2018-as esztendő bajnoka Misák Norbert (Büki HE.) lett a sorozat ifjúsági győztese idén 65 ponttal, második helyen Varga Marcell (Spartacus HE.) végzett 61 ponttal, tavalyi ezüstérem után Szabados Rebeka (Spartacus HE.) idén a harmadik helyezett lett 42 ponttal.